Změny, změny, změny…

0

noticeiconUž delší dobu se chystám zavést zde na blogu výraznější změny. Zatím se promítnou spíše do obsahu, ale časem se určitě projeví i v designu. Hlavně se ovšem pro tuto chvíli ukázalo, že jsem při samém rozmýšlení zavedl něco, co vůbec nebylo mým původním úmyslem, ačkoliv se to dalo předvídat. Ze samého rozhodování, co se svým blogem udělat, a kam s ním dále směřovat, jsem totiž vytvořil v přidávání nových příspěvků dokonce i na sebe hodně dlouhou odmlku.

Ačkoliv to na to nemusí vypadat, mám už nějakou dobu poměrně přesnou představu o tom, jak chci, aby vypadal nový design mého blogu. Při jeho finalizaci jsem ale bohužel narazil na poměrně podstatný problém, a tím se stal jeho nový styl. Řešení tohoto problému mne následně přivedlo k otázce, kterou jsem si vlastně až doteď nikdy nedal, a to o čem chci na svůj blog vlastně psát. V současnosti je můj blog poměrně různorodou směsicí všeho možného. Stal se tímto sice celkem přesným obrazem mne samotného, protože i já sám mám tendence létat od jednoho tématu k druhému dle toho, jak mám zrovna náladu a čas. Nicméně také se ty změny jak co se týče používaného jazyka, tak věcí, o kterých a jak jsem psal, stávaly občas pro mnoho lidí poněkud nepřehledné. Nemohu koneckonců čekat, že mne bude každý schopen sledovat ve všech mých možných zájmech. Byl jsem si tudíž nucen připustit, že budu muset, i když nerad, omezit tematický rozsah svého blogu; tedy ještě o něco více než doposud, protože prozatím mé jediné skutečné omezení bylo, že se na něm nikdy nebudu pouštět do politických diskuzí. Neplatilo zde sice úplně od začátku, ale po reakcíxh na jeden z mých starších článků jsem dospěl k názoru, že uplatnit zde propříště tento zákaz bude velice moudrým rozhodnutím.

V každém případě, v důsledku chystaných změn v blízké budoucnosti některé současné články pravděpodobně zmizí úplně (obzvláště ty cizojazyčné), některé se jen přestanou nadále objevovat, ale zůstanou zde v historii zachovány, a samozřejmě během několika příštích měsíců by (snad) mělo dojít i na tu chystanou změnu designu. Měl bych nicméně aspoň v rámci svého nového vymezení zase více psát (tedy snad i více než jeden článek za půl roku). Některé staré sliby, které jsem dal ohledně vytvoření jistých konkrétních příspěvků, se pokusím splnit a doplním je sem, jiné se bohužel do nového tematického rámce nevejdou. Je ale možné, že se objeví někde jinde. Třeba ne, protože mé zájmy se průběžně mění, a v některých případech mne daná oblast, o které dotyčné články měly být, už ani osobně nijak nezajímá, ale jeden nikdy neví. V každém případě příznivci vlkodlaků mohou být klidní, protože mé zjevně nejoblíbenější dílo (pokud lze soudit dle počtu jeho neustále narůstajících komentářů)  jim zůstane zachováno i nadále. Možná mne dokonce některé komentáře definitivně přimějí k tomu, že je jejich autorům tím či oním způsobem omlátím o hlavu. Jak dobře ví ti, co se se mnou osobně znají, vyhrožuji tím tak jako tak už poměrně dlouhou dobu.

Ale jako obvykle, radši nic definitivně neslibuji.

 

Sdílet

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.