Lena

0
Nemohu tvrdit, že bych ten Daveův nápad, tedy pořízení si uměle vytvořené služky, od začátku podporoval. Ačkoliv to tehdy byla v celé sluneční soustavě velká móda – nevyhnula se dokonce ani vzdálenému Plutu, na kterém jsme s Davem žili – byl jsem proti. Nelíbila se mi představa, že by mi něco takového pobíhalo po domě. Ale Dave, který tehdy bydlel se mnou, byl velmi neodbytný, a já nakonec jeho neustálému naléhání podlehl.
Agent, který nám přijel ukázat nejnovější výrobky jedné velmi úspěšné firmy (nechci jí dělat reklamu, a proto ji nebudu jmenovat), se nakonec ukázal být ještě přesvědčivější než Dave. Samozřejmě, že jsem byl rozhodnutý nenechat se nachytat reklamními řečmi, jenomže už po pár minutách má předsevzetí padla. Nakonec jsme si koupili to nejlepší, co nám nabídl.
Když u dveří zastavilo vznášedlo a vyložilo nám na zahradu obrovskou bednu, Dave vytvořil nový světový rekord v běhu přes tři pokoje a předsíň. Skoro hodinu poskakoval radostí kolem bedny, než se ji odvážil otevřít. To, co uvnitř našel, nám oběma vyrazilo dech. V duchu jsem se omluvil agentovi, že jsem mu nevěřil, když nám popisoval vzhled naší nové služky. Andrea Camelová, momentálně nejlepší modelka na všech dosud objevených světech, by při setkání s Lenou zbledla závistí. Budoucnost najednou vypadala velmi růžově.
Nadcházející události však byly jasnou ukázkou, jak málo stačí k rozbití dlouholetého přátelství, když se do něj začne plést krásná žena. Fakt, že byla Lena uměle vypěstována, přestal být důležitý už po dvou dnech. První hádka mezi mnou a Davem se strhla asi o hodinu později při debatě, komu vlastně Lena patří. Mé argumenty, že většina peněz vynaložených na koupi Leny šla z mé kapsy, Dava míjely o několik stovek mil. O dva dny později už to u nás doma připomínalo bojiště den po začátku, průběhu a konci 6. galaktické války na Alfa Centauri a ani jeden z nás pro jistotu nevycházel z domu, aby mu ten druhý i s Lenou neujel. Lena to nejdříve sledovala udiveně, později se v souladu se svým reklamním sloganem „zázrak všech věků, myslící žena“ začala naší soukromou válkou bavit a ještě o něco později se v souladu s týmž sloganem sbalila a odstěhovala se k jednomu multimiliardáři.
Romantický blázen by se v tomto okamžiku sebral, přišel k tomu playboyovi, nechal se od něj párkrát vyhodit a pak by spáchal sebevraždu. My s Davem jsme se usmířili, zašli jsme za dotyčným zazobancem a nechali si Lenu zaplatit. Díky Davově řečnickému talentu a mé nabité brokovnici jsme z něj dostali dvojnásobek toho, co jsme za ni předtím dali, a poučeni předchozím nezdarem jsme si koupili dvě umělé ženy, které nám za příplatek vypěstovali pouze s minimální mozkovou kapacitou nutnou k zachování životních funkcí. Ani jedna z nich sice nebyla tak krásná jako Lena, ale i tak to stálo za to. Zároveň jsme se odstěhovali na Alfa Centauri, která je sice značně zdevastovaná, ale my jsme se tam po nedávných událostech cítili jako doma. Hlavní věc byla, že tam nežili žádní boháči. Proč znovu riskovat, že?
Sdílet

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.